Альтернатива громадським роботам — арешт

Загальна частина Кримінального кодексу України одним із видів покарань визначає громадські роботи, які полягають у виконанні засудженим у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування.

Безперечно, застосування даного виду покарання до осіб, визнаних винними у скоєнні злочинів є не лише засобом їх виправлення та покарання, але і надає певну допомогу органам місцевого самоврядування під час виконання робіт по благоустрою населених пунктів.

Однак, останнім часом спостерігається тенденція до ухилення засудженими від відбування громадських робіт. Так, у 2016 році Покровським відділом Синельниківської місцевої прокуратури до суду було скеровано 3 обвинувальні акти відносно осіб, які ухилялися від відбування громадських робіт, за ч. 2 ст. 389 КК України.

Протягом 8 місяців 2017 року до суду скеровано 4 обвинувальні акти щодо злочинів вказаної категорії та ще у 2 кримінальних провадженнях даної категорії проводиться досудове розслідування.

Необхідно зауважити, що у разі ухилення від відбування громадських робіт Кримінальним кодексом України передбачено більш тяжке покарання у виді арешту або обмеження волі, але всю серйозність ситуації засуджені розуміють потрапивши за грати, коли могли б уже давно відпрацювати громадські роботи на благо громади.

Покровський відділ Синельниківської місцевої прокуратури