А як ви вважаєте, в якому українському місті слід проводити Євробачення-2017?

Команда організаторів Євробачення від Національної телерадіокомпанії проїде українськими містами, щоб визначити, яке з них прийматиме пісенний конкурс.

Про це в коментарі ВВС Україна заявив директор НТКУ, яка має займатись організацією Євробачення-2017 в Україні.

«Невдовзі ми маємо отримати договір, де будуть виписані початкові умови проведення конкурсу. Після цього ми зберемо команду, яка поїде містами України консультуватись з місцевою владою щодо умов проведення конкурсу, які маємо витримати», — заявив ВВС пан Аласанія.

Він пояснив, що окрім вимог до арени, європейська мовна спілка матиме вимоги до інфраструктури, умов поселення та культурної програми учасників.

«Тому будемо у містах дивитись, що вони можуть запропонувати», — додав пан Аласанія.

Скільки коштуватиме?

Організатор Євробачення в Україні 2005 року Тарас Стецьків раніше повідомив ВВС Україна, що тоді пісенний конкурс обійшовся у 23 мільйони доларів.

Натомість пан Аласанія ще не може спрогнозувати, чи наступного року кошторис може перевищити цю суму.

«Можу тільки сказати, що конкурс у Швеції обійшовся в 11 мільйонів євро», — додав Зураб Аласанія.

У 2005 році пісенний конкурс Євробачення проходив у столичному «Палаці спорту», а пана Стецьківа призначили відповідальним за його організацію після «Помаранчевої революції» взимку 2005 року.

«Було три джерела грошей: державний бюджет виділив 68 мільйонів гривень, кілька мільйонів євро дала європейська мовна спілка, а решту дали переважно українські спонсори. Сумарний бюджет складав близько 120 мільйонів гривень», — заявив пан Стецьків.

За тодішнім курсом 5,25 гривень за долар це було близько 23 мільйонів доларів.

Невикористаними тоді лишились близько 10 мільйонів гривень.

Де проводити?

За словами пана Стецьківа, найголовніше зараз швидко обрати місто та місце проведення конкурсу, щоб добре підготуватись.

«Теоретично, конкурс можна знову провести в «Палаці спорту», адже кращих місць у нас не багато», — вважає пан Стецьків, зауважуючи, що краще не повторюватись.

2005 року під Євробачення використали "Палац спорту"
2005 року під Євробачення використали «Палац спорту» UKRINFORM

У 2005 році, за його словами, можливим сприятливим місцем проведення був виставковий центр на станції метро «Лівобережній».

«Ідея з «Олімпійським» не підходить – нам це не дозволять, бо є суворі вимоги телевізійного формату, щоб було крите приміщення», — стверджує пан Стецьків, реагуючи на відповідну ідею мера Києва Віталія Кличка.

Очільник столиці вже заявив, що Київ — найбільш підготовлений до конкурсу, а тому інші міста розглядати не варто.

«Київ готовий до проведення Євробачення. Дискусії щодо інших міст не мають під собою підстав, оскільки Київ найбільш підготовлене місто для таких значимих заходів», — заявив мер столиці.

Натомість на думку колишнього організатора конкурсу, можливо розглянути інші міста – Харків, Дніпропетровськ та Одесу, де «будувались великі арени і мають бути майданчики».

За вимогами конкурсу, арена має бути на щонайменше дві тисячі глядачів, а також бути придатною для організації специфічної телетрансляції.

Тарас Стецьків вказує, що у його рідному Львові таких арен точно немає.

Раніше керівники Одеси та Дніпропетровська вже заявляли про можливість прийняти конкурс, з такою ініціативою виступав і мер Львова.