Державна Фіскальна служба повідомляє

Кількість ключів „електронного підпису”,  які обслуговує Акредитований центр ДФС, перевищила 3 млн.

Протягом січня-лютого 2015 року послугами Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС скористалися 65,7 тис. осіб. Переважна більшість з них, а саме 46,9 тис. – фізичні особи. Кількість юридичних осіб, які скористались послугами Центру у зазначений період складає 18,8 тис.

З початку 2015 року Акредитованим центром сертифікації ключів Державної фіскальної служби видано 186 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів. З них, фізичні особи отримали 104 тис. екземплярів, юридичні – 82 тис.

Всього з початку діяльності Центр обслуговує майже 3,4 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів.

Нагадаємо, що клієнти Центру отримують такі сертифікати безкоштовно, у той час як у комерційних центрах ця послуга є платною.

Крім того, за допомогою ключів електронного цифрового підпису, виданих Центром, платники можуть звітувати он-лайн не тільки до органів ДФС, а й до органів держстатистики та Пенсійного фонду.

Особливості переміщення товарів через межі ВЕЗ «Крим»

На сьогодні  переміщення товарів з України до Криму регламентується вимогами Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України». Цим законом врегульовані питання створення на тимчасово окупованій території України вільної митної зони та, зокрема, господарських відносин між суб’єктами господарювання, розташованими на тимчасово окупованій території України, та іншими суб’єктами господарювання України.

Пунктом 6.5 Закону для цiлей митного законодавства договори, укладенi мiж суб’єктами господарювання iз мiсцезнаходженням (мiсце проживання) на територiї ВЕЗ «Крим» та iншими суб’єктами господарювання, прирівнено до документів, що використовуються замiсть зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв).

Переміщення товарів до Криму оформлюється в митному відношенні як поміщення товарів у митний режим вільної митної зони.

Митні органи, виконуючи положення вказаної норми закону, приймають як підставу для переміщення товарів на адресу підприємств, розташованих у Криму, договори між підприємствами на материковій частині України та суб’єктами господарювання, розташованими на тимчасово окупованій території.

Водночас, відповідно до підпункту 4 пункту 12.4 вказаного Закону Кабiнет Мiнiстрiв України має право тимчасово обмежувати поставки окремих товарiв (робiт, послуг) та/або пiд окремими (всiма) митними режимами з тимчасово окупованої територiї на iншу територiю України та/або з iншої територiї України на тимчасово окуповану територiю.

Таким чином митні формальності щодо переміщення товарів на територію ВЕЗ «Крим» виконуються митними органами у відповідності до вищезазначеного спеціального закону.

Щодо оподаткування військовим збором валютно-обмінних операцій

16 березня 2015 року в Комітеті ВРУ з питань податкової та митної політики відбулася нарада за участю народних депутатів України, представників Міністерства фінансів, Державної фіскальної служби, Незалежної асоціації банків України, бізнесу та громадськості. Під час наради обговорювалися актуальні питання внесення змін до Податкового Кодексу, зокрема, щодо вилучення з-під об’єкту оподаткування військовим збором доходів фізичних осіб від операцій з валютними цінностями, у тому числі й операцій з обміну національної та іноземної валюти громадянами, оскільки такі операції не є об’єктом оподаткування ПДФО.

За результатами обговорення учасники наради дійшли спільного висновку щодо необхідності внесення таких змін до Податкового кодексу України найближчим часом.

Перелік товарних бірж, яким відповідно до результатів конкурсу надані ДФC України повноваження з продажу майна, що перебуває у податковій заставі, в 2015-2017 роках

 1. Вінницька товарна універсальна біржа (м. Вінниця)
 2. Перша українська міжрегіональна товарна біржа (м. Вінниця)
 3. Товарна біржа „Катеринославська” (м. Дніпропетровськ)
 4. Правобережна товарна біржа (м. Дніпродзержинськ)
 5. Житомирська товарна агропромислова біржа (м. Житомир)
 6. Товарна біржа „Гілея” (м. Запоріжжя)
 7. Кіровоградська універсальна товарна біржа (м. Кіровоград)
 8. Західно-Українська регіональна агропромислова біржа (м. Львів)
 9. Товарна біржа „Центральна  універсальна товарна біржа” (м. Полтава)
 10. Українська універсальна біржа (м. Полтава)
 11. Рівненська міжрегіональна універсальна товарно-майнова біржа „Прайс” (м. Рівне)
 12. Товарна біржа «Тернопільська агропромислова біржа» (м. Тернопіль)
 13. Товарна біржа „Українська універсальна товарна біржа” (м. Херсон)
 14. Товарна біржа „Подільська”   (м. Хмельницький)
 15. Хмельницька обласна товарна біржа (м. Хмельницький)
 16. Товарна біржа агропромислового комплексу центральних областей (м. Черкаси)
 17. Товарна біржа „Універсальна” (м. Черкаси)
 18. Товарна біржа „Універсально товарно-сировинна біржа” (м. Київ)
 19. Товарна біржа „ІННЕКС” (м. Київ)
 20. Товарна біржа „Київська агропромислова біржа” (м. Київ)
 21. Товарна біржа „Центральна універсальна біржа” (м. Київ)
 22. Товарна біржа „Українська міжрегіональна спеціалізована” (м. Київ)
 23. ТБ «Українська енергетична біржа» (м. Київ)
 24. Товарна Біржа «Перша Універсальна Біржа «Україна» (м. Київ)

За два місяці поточного року платники податків сплатили понад 1,1 млрд. грн. військового збору

Протягом січня-лютого поточного року до державного бюджету надійшло понад 1,1 млрд. грн. військового збору. З них у лютому на обороноздатність України платниками податків сплачено 656,1 млн. грн.

Загалом, з початку адміністрування військового збору з серпня 2014 року бюджет отримав майже 3,7 млрд. грн. військового збору.

Нагадаємо, що справляння військового збору продовжено до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України

Військовий збір було запроваджено з 3 серпня 2014 року за ставкою 1,5 відс. від об’єкта оподаткування. Його платниками є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і іноземні доходи, нерезиденти з доходами, отриманими в Україні, та податкові агенти.

Об’єктом оподаткування збором для резидентів є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Об’єктом оподаткування нерезидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).

З детальною інформацією щодо адміністрування військового збору можна ознайомитися на веб-порталі ДФС України.