ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПОВІДОМЛЯЄ

Щодо роботи центрів обслуговування платників

26 грудня в ІА «МОСТ-ДНІПРО» відбулася прес-конференція на тему «Завдання роботи центрів обслуговування платників».

У прес-конференції взала участь начальник відділу організації роботи ЦОП, розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації управління реєстрації платників та електронних сервісів ГУ ДФС в Дніпропетровській області Бондаренко Марина Анатоліївна

Вона розповіла, що фіскальна служба зараз зосередила курс роботи на стимулюванні добровільної сплати податків. Пріоритетів в цій справі багато, зокрема: фахові консультації, зручність послуг, хороший сервіс, професійна етика та інше.

Зараз у Дніпропетровській області успішно працюють 32 центри обслуговування платників (ЦОП) з єдиними стандартами податкового сервісу: «17 з ЦОП при головних офісах Д11І області та 15 у відділеннях. Найбільшим центром обслуговування платників у Дніпропетровському регіоні — центр в місті Дніпродзержинську. Наступного року планується відкриття ще 7 центрів у територіальних відділеннях »- зазначила Марина бондаренко.

Марина Бондаренко повідомила, що в Центрах обслуговування платників Дніпропетровської області надається комплекс адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг: «Платники без черги у зручний для них час подають податкову звітність, отримують ключі електронного цифрового підпису, отримують кваліфіковані консультації, адміністративні послуги. Зараз Центрами Дніпропетровської області забезпечується надання 35 видів адміністративних послуг. І платники вже встигли оцінити і випробувати якість послуг Центрів, які обслуговують більше 260 тис. платників податків»- сказала вона.

 

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему:
«Декларування доходів громадян, отриманих у 2014 році»
Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» начальника управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипової на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2014 році»
В цьому році я отримав у спадщину від матері будинок за межами країни. В якому порядку декларується та оподатковується отриманий дохід?
Якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію. Термін подання річної декларації за підсумками                       2014 року — до 1 травня 2015 року.
Сума отриманого доходу оподатковується за ставкою 15 відсотків якщо загальна сума отриманого у звітному місяці доходу, не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року. Якщо дохід перевищує зазначений показник — ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення.
Сплата податкового зобов’язання повинна бути здійснена до 1 серпня 2015 року.
Восени були продані акції, одержані у власність в процесі приватизації. Чи оподатковується отриманий дохід податком на доходи фізичних осіб?
У разі придбання громадянином акцій за приватизаційні сертифікати, набуті в іншому порядку, а саме за договорами дарування, угодами купівлі – продажу тощо, дохід від продажу таких акцій оподатковується на загальних підставах.
У цьому році я отримував доходи від надання послуг з ремонту квартир іншим громадянам. Чи потрібно  оподатковувати зазначені доходи?
Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.
Особою, яка не є податковим агентом, вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку в органах державної податкової служби як особа, що провадить незалежну професійну діяльність.
Таким чином громадяни, які отримували протягом звітного року доходи не від податкових агентів, зобов’язанідо 1 травня року, що настає за звітним, надати податкову декларацію в якій відобразити суму отриманого доходу, суму сплаченого протягом звітного року податку та податкового зобов’язання. Сума податкового зобов’язання, зазначена в податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним.
Хто звільняється від обов’язку подання декларації?
Відповідно до п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації в таких випадках незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:
•  є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;
•  перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;
•  перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
•  перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року.

 

Програмне забезпечення для надання звітність в електронному вигляді

Дніпропетровська ОДПІ інформує, що платники податків, які користуються ключами електронного цифрового підпису (ЕЦП) від Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту (АЦСК ІДД), можуть подавати звітність в електронному вигляді. До того ж в такому вигляді можна надсилати і звіти з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ). Такі операції можна здійснити за допомогою наступного програмного забезпечення:

1) спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для подання звітності «Єдине вікно подання електронної звітності» надає можливість платникам податків безкоштовно формувати та подавати звітність до органів ДФС та Державної служби статистики України. Програмне забезпечення знаходиться у дослідній експлуатації;

2) он-лайн сервіс «iFinZvit» дає клієнтам АЦСК ІДД можливість безкоштовно:

— імпортувати з ПЗ «ДПС Захист звітності» та інших програм реєстраційні дані підприємств, бази даних контрагентів та робітників;

— створювати електронні податкові накладні;

— імпортувати електронні податкові накладні з інших програм;

— подавати та гарантовано реєструвати електронні податкові накладні в ЄРПН;

— отримувати дані про наявність електронних податкових накладних в ЄРПН;

— автоматично знаходити на сайті АЦСК ІДД необхідні сертифікати ключів, завантажувати та використовувати їх при підписанні електронних звітів;

— створювати та подавати звіти до органів ДФС (звіт з ЄСВ), до Пенсійного Фонду України.

Інші можливості он-лайн сервісу iFin Zvit надаються на комерційній основі.

Контактні дані служби технічної підтримки: http://forum.ifin.ua; (044) 22-77-066.

3) програмне забезпечення «SONATA» надає можливість безкоштовно підписувати та подавати податкову звітність, що імпортована з інших програмних продуктів, до органів ДФС, Пенсійного фонду України та Державної служби статистики України в електронному вигляді.

Контактні дані служби технічної підтримки: support@sonata.biz.ua; (048) 794-51-37; (0552) 327-318;

4) он-лайн сервіс «Звіт Оператор» надає можливість безкоштовно формувати та подавати звітність до органів ДФС.

Контактні дані служби технічної підтримки: info@zvitoperator.ua.

Нагадуємо, платники податків, які отримали ключі ЕЦП від АЦСК ІДД, можуть подавати до органів ДФС звітність (за винятком звітів із ЄСВ) в електронному вигляді за допомогою сервісу «Електронний кабінет платника податків», який надає можливість платникам податків безкоштовно підготувати і подати у режимі реального часу до органів ДФС електронну звітність, а також переглянути інформацію щодо стану їх розрахунків з бюджетом, зокрема інформацію про заборгованість зі сплати податків і зборів.

Інформація про безкоштовне програмне забезпечення, яке можливо використовувати при формуванні та підписанні звітності з ЄСВ безкоштовними ключами, сформованими АЦСК ІДД, наведена на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД у розділі «Програмне забезпечення».

Крім того повідомляємо, що при поданні звітності в електронному вигляді немає обмежень щодо кількості надсилань звітних документів протягом одного дня. Тобто, якщо платник не отримав першу квитанцію, то він може надсилати звітність вдруге того ж дня.

Платник має право повторно відправляти податкові декларації, розрахунки у разі виявлення та виправлення помилок до настання граничного терміну подання відповідної звітності, вказавши при цьому тип документа «Звітний новий».

Зверніть увагу, якщо платник надіслав до контролюючого органу декілька примірників одного звітного документа (у разі виправлення показників, неотримання першої квитанції тощо), то оригіналом вважатиметься електронний документ, який був одержаний останнім, за умови, що його було внесено до бази даних, про що платнику було надіслано другу квитанцію.

 

З 1 січня 2015 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян

З 1 січня до 1 травня 2015 року триватиме кампанія декларування майнового стану і доходів, одержаних громадянами у 2014 році. У вказаний період громадяни зобов’язані подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію), якщо протягом 2014 року вони, зокрема, отримували:

— доходи з яких при нарахуванні або виплаті податок не утримувався;

— доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);

— нецільову благодійну допомогу, якщо її загальна сума у 2014 році перевищувала 1710 грн.;

— доходи від двох і більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих такими податковими агентами за 2014 рік перевищила 146160 гривень;

— спадок (подарунки) від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;

— доходи від продажу інвестиційних активів, якщо їх вартість у 2014 році перевищує 1710 грн.;

— іноземні доходи.

Також фізичні особи — платники податку зобов’язані подати річну податкову декларацію про доходи за 2014 рік, якщо отримували окремі види оподатковуваних доходів, які не підлягали оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не звільнені від оподаткування. В такому випадку платник зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку.

Податкова декларація заповнюється платником самостійно або особою, нотаріально уповноваженою таким платником здійснювати таке заповнення. За неповнолітніх осіб або осіб, визнаних судом недієздатними, декларацію подають їхні батьки (опікуни, піклувальники). Річна податкова декларація подається до територіального органу державної фіскальної служби за місцем реєстрації громадянина.

Cума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянином самостійно до 1 серпня 2015 року.

Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2015 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року. Разом із декларацією подаються документи для підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки.

 

Робота  ЦОП Дніпропетровської ОДПІ у  вихідні  та  святкові  дні  січня 2015 року

В Центрі обслуговування платників Дніпропетровської ОДПІ відвідувачі мають змогу отримати всі необхідні дозвільні документи, довідки, консультаційні та інші, необхідні їм послуги за мінімально короткий термін.

Платники активно користуються можливостями стосовно отримання в ЦОП усних консультаційних послуг з питань оподаткування. В кінці року найчастіше за консультаціями звертаються платники спрощеної системи оподаткування. Основними питаннями, якими вони найчастіше цікавляться, є порядок подання податкової звітності та строки сплати податкових зобов’язань по розрахунках за 2014 рік.

Зі своїми запитаннями платники можуть звертатися безпосередньо до  працівників ЦОП. Адреса ЦОП Дніпропетровської ОДПІ: с. Ювілейне, вул. Теплична, 13. Режим роботи ЦОП Дніпропетровської ОДПІ:

понеділок, середа, п’ятниця: 9.00 — 18.00 год.;
вівторок, четвер:                    9.00 — 20.00 год.;
субота:                                    9.00 — 16.00 год.
Крім того, для знаходження відповіді на питання, яке Вас цікавить, платники можуть звертатися до Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу ІДД Міндоходів (далі — ЗІР) за посиланням www.zir.sfs.gov.ua.

«ЗІР» реалізує можливість пошуку інформації з використанням існуючих редакцій запитань-відповідей, письмових консультацій на типові звернення платників податків та громадян, нормативно-інформаційних документів. Для зручності інформація в «ЗІР» систематизована по тематиках: оподаткування; митна справа; єдиний соціальний внесок; електронний цифровий підпис тощо.

До уваги платників! Дніпропетровська ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області інформує платників про роботу Центру обслуговування платників в режимі чергування у святкові та вихідні дні січня 2015 року:
02 січня — з 09.00 год.  до  16.45 год.;
03 січня — з 09.00 год.  до  16.00 год.;
08 січня — з 09.00 год.  до  18.00 год.;
09 січня — з 09.00 год.  до  16.45 год.;
10 січня — з 09.00 год.  до  16.00 год.
Дніпропетровська ОДПІ поздоровляє своїх платників з Новим роком та Різдвом Христовим. Будемо раді зустрічі з Вами в 2015 році.