Державна Фіскальна Служба України Повідомляє

Інтернет торгівля з РРО

Дніпропетровська ОДПІ звертає увагу суб’єктів господарювання, які займають-ся продажем товарів в інтернеті, про необхідність  застосування РРО та видання покупцям розрахункових документів встановленої форми.

Платники єдиного податку 2 і 3 груп до 01.07.2015 звільняються від санкцій за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР при:

  • наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій;
  • виконанні операцій з купівлі-продажу інвалюти у разі, якщо ці операції виконуються у касах уповноважених банків з оформленням розрахункових документів відповідно до нормативних актів Нацбанку; при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції).

(Лист ДФС від 10.02.2015 № 4315/7/99-99-22-07-03-17).

Зініціюйте податковий компроміс

Дніпропетровська ОДПІ нагадує, що платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, має право до 16.04.2015 р. (включно) подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Податковий компроміс – режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року. Податкові зобов’язання суб’єкту господарювання доведеться сплатити до бюджету у розмірі 5 відсотків від суми заниження податкового зобов’язання. Інша частина 95 відсотків вважається погашеною за наслідками досягнення податкового компромісу. При цьому штрафні санкції до платника податків не застосовуються, а пеня відповідно не нараховується.

 

Масляну справляли та декларували!

Нещодавно податківці Синельниківського відділення Дніпропетровської ОДПІ організували проведення промо-акції на тему декларування доходів під час святкування Масляної, яка традиційно символізує всенародно улюблене свято проводжання зими та зустрічі довгоочікуваної весни.

Фахівці податкової разом з добровільними помічниками, молодими волонтерами – учнями Синельниківської загальноосвітньої школи вийшли на привокзальну площу, яка знаходиться на розі вулиць «Виконкомівської» та «50 років Жовтня» з метою інформування мешканців міста Синельникове та його гостей про умови декларування доходів та майнового стану, а також терміни подання декларацій. В ході акції працівники Синельниківського відділення Дніпропетровської ОДПІ вітали всіх зі святом Масляної, вручали листівки «Основні випадки подання податкової декларації про майновий стан і доходи», «Порядок оформлення декларації» та роз’яснювали питання щодо декларування громадянами своїх доходів, можливості та випадки отримання податкової знижки, а також, можливість подання декларації через Інтернет.

Таким привітанням були раді не тільки дорослі, а й малеча, що з превеликим задоволенням отримала солодкі подарунки та дізналась від фахівців податкової що таке податки, навіщо громадяни повинні сплачувати їх та що таке декларування доходів. До того ж, дітлахів було запрошено прийняти участь у конкурсі дитячої творчості «Майбутнє країни – у мріях дитини» у 2015 році. А батькам дітей стала в нагоді інформація, яку вони довідались із розмови з представниками податкової про податкову знижку за навчання.

Така святкова акція стала не тільки приємним привітанням від податкової для жителів міста та гостей міста Синельникове, а й корисним заходом, під час якого громадяни дізнались ще більше нового про декларування власних доходів. Та вже незабаром під час подання річної декларації скористаються отриманою інформацією.

 

Переваги запровадження електронного адміністрування ПДВ:

— запобігання незаконному відшкодуванню ПДВ з бюджету;

— значно збільшено поріг для обов’язкової реєстрації суб’єктів господарювання в якості платника податку з 300 тис.грн. до 1000 тис.грн.;

— скасовано вимогу щодо видачі податкових накладних на «паперових носіях» (податкова накладна повинна виписуватись виключно в електронному вигляді);

— скасовано обов’язок платника подання контролюючому органу копії записів у реєстрах виданих та отриманих накладних;

— прискорено, на місяць в часі, можливість платника отримання бюджетного відшкодування ПДВ;

— значно скорочено кількість критеріїв автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ;

— зменшення кількості перевірок суб’єктів господарювання;

— спрощення податкової звітності.

 

Про підсумки роботи Дніпропетровської ОДПІ та новації податкового законодавства йшлося на засіданні «круглого столу» з представниками бізнесу

«У 2014 році Дніпропетровською ОДПІ забезпечено надходження до зведеного бюджету податків і зборів у сумі 819428,3 тис.грн., що на 307233,0 тис.грн. більше відповідного періоду минулого року.

До державного бюджету надійшло – 506976,9 тис. грн., що на 286669,8 тис. грн. більше відповідного періоду минулого року. Місцевий бюджет отримав 312451,4 тис.грн., що на 20563,2 тис. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

Виконання індикативних показників зі збору платежів до загального фонду державного бюджету за минулий рік становить 117,7 відс., до бюджету додатково надійшло 74801,8 тис. гривень.

Індикативні показники зі збору платежів місцевих бюджетів за січень — грудень 2014 року виконані на 110,5 відс., надходження зросли на 29738,4 тис. гривень.

Забезпечено виконання індикативних показників з надходжень до державного та місцевого бюджетів, з:

акцизного податку з вироблених в Україні товарів — 133,2 відс., або на 68754,0 тис.грн. більше доведеного завдання;

акцизного податку з ввезених на територію України товарів – 114,9 відс., або на 2204,9 тис.гривень;

податку на прибуток — 116,3 відс., або на 7948,7 тис.гривень;

податку на доходи з фізичних осіб — 117,4 відс., або на 10644,2тис. гривень;

збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства — 111,5 відс., або на 845,7 тис.гривень», — про це повідомив в.о. начальника Дніпропетровської ОДПІ Руслан Царук підчас проведення засідання «круглого столу» з представниками бізнесу.

Підчас зустрічі була приділена увага новаціям податкового законодавства, зокрема податковому компромісу. Відтепер бізнес має законний механізм податкового компромісу з державою, який дозволяє платникам уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток та додану вартість за будь – які податкові періоди до 1 квітня 2014року.