Де на Дніпропетровщині можна здати кров і хто може стати донором

Цього тижня – Всесвітній день донора. Це чудовий привід здати кров та врятувати чиєсь життя, вважають лікарі Дніпропетровської обласної станції переливання крові. Мешканців області запрошують долучитися до Днів донора, які проходять з 13 по 17 червня. Де на Дніпропетровщині можна здати кров та як готуватися до процедури, розповіла головний лікар Дніпропетровської обласної станції переливання крові Антоніна Сердюк.

«Щороку близько 130 тисяч людей в області потребує переливання крові. Це життєво необхідно пораненим бійцям АТО, тяжкохворим дітям, травмованим. Потреба в крові є щодня. Ми запрошуємо долучитися до Днів донора. Проте хочемо, щоб люди приходили здавати кров, не чекаючи закликів. Кожен має знати: якщо сьогодні ти сам не здаси кров, хто за потреби допоможе тобі?», — наголосила головний лікар Дніпропетровської обласної станції переливання крові Антоніна Сердюк.

Донором може бути кожна людина від 18 до 60 років. Протипоказання – інфекційні та хронічні захворювання, операції, вагітність, застуда, прийом медикаментів. До здачі крові потрібно підготуватися.

«Напередодні людина має виключити вживання алкоголю, жирного, копченого та смаженого, — розповіла Антоніна Сердюк. — Часто люди думають, що здавати кров потрібно на голодний шлунок. Проте це не так. В день здачі потрібно з’їсти легкий сніданок, обов’язково випити солодкий чай, сік або воду. Виключити молочні продукти та яйця, жирну їжу».

Щоб стати донором, з собою слід мати паспорт та копію ідентифікаційного коду. Здавати кров можна за адресами:

  • м. Дніпро, пр. Богдана Хмельницького, 17 (колишня вул. Героїв Сталінграду). Обласна станція переливання крові, прийом донорів — з 8.00 до 13.00.

  • м. Дніпро, пр. Нігояна, 53 (колишній Калініна). Дніпропетровська міська клінічна лікарня № 2, прийом донорів — з 08.00 до 12.00.

  • м. Дніпро, вул. Ближня, 31, Дніпропетровська міська багатопрофільна клінічна лікарня № 4, прийом донорів — з 08.00 до 12.00.

  • м. Дніпро, вул. Антоновича, 65а, (колишня Свердлова). Дніпропетровське клінічне об’єднання швидкої медичної допомоги, прийом донорів — з 08.00 до 12.00.

  • м. Дніпро, вул. Тітова, 29, Спеціалізована багатопрофільна лікарня №1, прийом донорів — з 08.00 до 11.00.

  • м. Кривий Ріг, вул. Медична,12 (колишня Семашка). Криворізька станція переливання крові, прийом донорів — з 7.30 до 13.00.

  • м. Нікополь, проспект Трубників, 56/2, Нікопольська станція переливання крові, прийом донорів — з 8.00 до 12.30.

У 2015 році 66 тисяч мешканців області здали 42 тисячі літрів крові. На Дніпропетровщині мешкає 9 тисяч Почесних донорів, які здавали кров понад 40 разів. 22 Заслужених донори — здавали кров понад 100 разів. А ще — єдиний в країні Герой України, який отримав це звання за донорство. Він здавав кров більше 600 разів.