ДСНС: лісову пожежу біля Чорнобилю локалізували

Пожежу в Чорнобильській зоні відчуження продовжують гасити. Вогонь локалізували в ніч на середу, повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій.

Лісова пожежа за 20 кілометрів від ЧАЕС, в районі сіл Буряківка, Рудня-Іллінецька, Глинка, Лубянка Іванківського району, розпочалась у вівторок опівдні.

Місце лиха з гелікоптера вже оглянув прем’єр Арсеній Яценюк. Він заявив, що ситуація — під контролем.

Цю пожежу називають найбільшою біля Чорнобилю з 1992 року.

Радіаційний фон у межах норми

«Станом на 6 годину фронт пожежі оточений і зупинений. Ситуація контрольована. Гасіння осередків загоряння продовжується», — кажуть в ДСНС.

На місці працюють рятувальники із Києва, Київської та Житомирської областей — повідомила ВВС Україна речник Державної служби з надзвичайних ситуацій Вікторія Рубан.

За словами представниці ДСНС, вогонь вже локалізували.

До гасіння залучили 51 одиницю техніки та 305 людей.

Радіаційний фон на Київщині в межах норми — ця інформація є у довідці ДСНС за добу.

Міг бути підпал

Пожежа могла початися через умисний підпал та необережне поводження з вогнем, написав керівник Держслужби з надзвичайних ситуацій Зорян Шкіряк у Facaebook.

Міністр Арсен Аваков також повідомив про підозру підпалу. «Осередки (вогню. — Ред.) в кількох місцях по обидва боки річки», — написав він.

За словами міністра, рятувальники зупиняли вогонь першочергово з боку могильників із відходами — до них було п’ять кілометрів, до ЧАЕС — 20 км.
150429051605_chernobyl_fire_624x351_epa

 

 

 

 

 

 

 

 

Прем’єр-міністр України після огляду місця пожежі заявив, що рятувальниками «катастрофічно бракує техніки».

«Якщо нам необхідно мати на Україну мінімум дванадцять гелікоптерів для служби з надзвичайних ситуацій — у нас є два», — сказав пан Яценюк.

Наслідки пожежі

Працівники комплексу «Чорнобильська пуща», що у місті Чорнобиль, повідомили ВВС Україна вдень у вівторок, що запаху диму не відчували.

150429051456_chernobyl_fire_624x351_kmu.gov.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Біолог Сергій Гащак з Чорнобильського центру з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології розповів ВВС Україна, що від пожежі в зоні може бути поширення радіації в повітря і ґрунтові води.

Проте, за його словами, все залежить від території, де вирує пожежа, адже найбільш забрудненою є центральна частина зони. Територія на півдні зони, у напрямку Іванкова, менш забруднена.

«Більшість запасів радіонуклідів перебуває у поверхневому шарі ґрунту – це кілька сантиметрів. Цей запас перебуває там у більш-менш стабільному стані. Але коли під час лісових пожеж руйнується верхній шар ґрунту, коли залишається лише пісок, то радіонукліди йдуть у ґрунтові води. У повітря може піднятися радіоактивний пил», — каже еколог.

Сергій Гащак розповідає, що пожежі в Чорнобильській зоні відчуження відбуваються часто.

«У 1992-1994 роках пожежі тут теж були, їх наслідки відчували у Прибалтиці і у Європі, де відзначали підвищений рівень радіації. Цього року теж були пожежі», — каже еколог.

За його словами, площа пожежі у 400 гектарів навряд чи створить велику небезпеку для дикої природи регіону, адже загальна площа зони становить 260 тисяч га.

Інфрмація — www.bbc.co.uk