ДСНС — Урожай 2015

урожай

Сьогодні кожен керівник агропромислового комплексу усіх форм власності мусить знати вимоги пожежної безпеки і дотримуватись їх. Насамперед слід зауважити, що перед початком збирання врожаю, зерносклади і зерносушарки повинні перевірятися власником на відповідність вимогам пожежної безпеки. Виявлені протипожежні недоліки необхідно усувати до приймання зерна. Всі працівники залучені до збирання врожаю повинні пройти протипожежний інструктаж.

         Ще до початку жнив вся зернозбиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні бути відремонтовані, оснащена справними іскрогасниками та забезпечені сертифікованими вогнегасниками.

         Мотопомпи та пристосовану техніку слід обладнати пристроями для гасіння пожеж. В сільгосппідприємствах усіх форм власності з питань забезпечення пожежної безпеки при збиранні врожаю провести перевірку боєздатності формувань ДПД(ДПК), провести навчання та обов’язкове страхування їх членів.

         Всі хлібні поля до збирання врожаю повинні бути підготовлені

в протипожежному відношенні, а саме:

  • перед дозріванням колосових (у період воскової стиглості) хлібні поля мають бути обкошені та оборані захисною смугою по периметру шириною не менше 4 м.;
  • хлібні масиви розбивати на ділянки площею 50 га, між ділянками слід робити прокоси завширшки 8 м.
  • по середині прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м.

 Синельниківського МРУ ГУ ДСНС України
у Дніпропетровській області