З 01 вересня в місті будуть діяти нові тарифи на водопостачання

Про підвищення тарифів на воду та водовідведення у місті вже найближчим часом повідомив начальник СМКП «Водоканал» Сергій Капаций під час прес-конференції для представників місцевих засобів масової інформації.
Сергій Капаций зазначив, що з 01 вересня 2014 року за централізоване водопостачання синельниківці сплачуватимуть 8,05 грн. м3, а за водовідведення – 8,04 грн. м3. Нові тарифи встановлені  відповідною постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, від 08 серпня 2014 року  №1140.

Керівник Синельниківського «Водоканалу» підкреслив, що на сьогоднішній день на ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас» (підприємство, яке продає місту воду) склалася надзвичайна ситуація: борг водяників за використану електроенергію складає 78 млн. грн.. На превеликий жаль, серед цих коштів є і борг нашого міста – 9 млн. грн.. У разі відключення енергетиками електроенергії, без води можуть залишитися тисячі громадян, соціальні об`єкти  та промислові підприємства області.

Для того, щоб здійснити своєчасну та в повному об’ємі оплату за енергопостачання,  покупну воду, необхідно привести тарифи до економічно обґрунтованих. У місті Синельниковому з серпня 2011 року до жовтня 2013 року  тарифи на водопостачання та водовідведення регулювалися виконавчим комітетом міської ради і не переглядалися.

З 01 жовтня 2013 року повноваження у цій сфері здійснює Національна комісія по регулюванню комунальних послуг: дана комісія проводить державне регулювання (встановлення тарифів) на воду та каналізацію населеним пунктам чисельністю 30 тисяч громадян та більше або об’ємом реалізації  послуг води 300 тис.м3 на рік   та 200 тис.м3 водовідведення. Саме під ці критерії і підпадає наше місто.

Сергій Васильович відмітив, що нові тарифи Національною комісією вже затверджені й для інших міст нашої області. Так вартість води у м.Жовті Води становить 9,32 грн., за каналізацію громадяни сплачують 9,23 грн., м.Новомосковську вода коштує 9,23 грн., послуги по водовідведенню – 4,68 грн.. Тарифи для населення міст Павлоград, Тернівка, Першотравенськ наразі знаходяться на розгляді відповідних органів і, за попередніми даними, будуть на рівні синельниківських чи навіть вище.

Начальник «Водоканалу» говорить, що суттєвою проблемою для підприємства є  зношеність міських водопровідних мереж. Це призводить до поривів, втрат води.  На сьогоднішній день 60% трубопроводів (близько 100 км) потребують заміни.  Після погашення боргів, кошти можна було б направити на заміну зношених труб, а отже, зменшити втрати води, покращити якість послуг. Наразі за рахунок бюджетних коштів вже розпочата реконструкція водопровідних мереж: виконано кільцювання  мереж водопостачання від насосної станції № 3 до вул. Чехова і в районі дитячого садка № 11 та вул. Куйбишева. Зараз готуємося до виконання робіт третьої черги,  на що необхідно 7 млн. грн.. При наявності коштів у казні, після виконання запланованих робіт значно покращиться ситуація з водопостачанням у північній та східній частині міста.

Сергій Капаций звернувся до всіх користувачів послуг підприємства «Водоканал» з проханням  вчасної та в повному обсязі оплати за спожиту воду та послуги з водовідведення. Це дасть можливість синельниківським водяникам вчасно розрахуватися з підприємством «Дніпро-Західний Донбас», і таким чином, зменшити його борг перед енергетиками. Це дозволить забезпечити стабільне повноцінне  життя громадян нашого міста, регіону, безперебійну роботу підприємств, навчальних закладів, лікарень тощо.