На шляху до децентралізаці. переваги об′єднання територіальних громад

На шляху до децентралізації

На шляху до децентралізації: директор регіонального Офісу реформ розповіла головам сільських, селищних рад району про переваги об′єднання територіальних громад

Повсюдність та субсидіарність – основні принципи об′єднання громад, що триває нині в державі та області. На сьогодні вже відомі приклади вдалого їх об′єднання: в с.Богданівка відкрили новий Центр надання адмінпослуг, відремонтовані дороги та освітлені вулиці.

Громади, які вже об′єдналися отримали кошти на розвиток своїх територій. «Але державні субвенції — це не єдине джерело доходів для покращення соціальної сфери чи інфраструктури», — говорить Олена Тертишна. «Відкриваються нові можливості по залученню іноземних інвестицій, донори нині відкриті до співпраці і готові вкладати гроші у розбудову українських сіл, селищ, міст».

Нагадаємо, що відповідно до Перспективного плану, затвердженого Урядом, із 23 нині існуючих сільських, селищних рад планується утворити 3: Іларіонівську (до її складу увійдуть Іларіонівська селищна та Мар′ївська сільська ради), Роздорську ( із населеними пунктами Роздорської селищної, Писарівської та Старовишневецької сільських рад) та Новогнідську (включатиме в себе території інших сільських, селищних рад району).