Прокуратура через суд повертає землю в комунальну власність

Господарським судом Дніпропетровської області задоволені позови Синельниківської місцевої прокуратури про визнання договорів оренди землі недійсними та зобов’язання повернути до комунальної власності земельні ділянки сільськогосподарського призначення, площею 13 гектар та вартістю близько 5,5 млн.грн.

Сільською радою надані в оренду земельні ділянки з порушенням вимог чинного законодавства без проведення земельних торгів. Хоча згідно вимог ст.134, 135 Земельного кодексу України право оренди на земельні ділянки комунальної власності підлягає продажу тільки окремими лотами на конкурентних засадах  (земельних торгах).

Передача землі юридичним або фізичним особам без проведення торгів не дає змоги іншим особам реалізувати своє право на отримання цієї землі.  За відсутності конкурсу при передачі землі в оренду суттєво занижується орендна плата, через що місцевий бюджет недоотримує кошти, чим порушуються економічні інтереси як держави в цілому, так і окремих громадян.

Зазначені порушення земельного законодавства, допущені сільською радою, є неприпустимими, тому прокуратурою були вжиті заходи реагування представницького характеру.

 

Синельниківська місцева прокуратура