Профілактика злочинності серед неповнолітніх – один із пріоритетів роботи прокуратури

Правопорушення серед неповнолітніх є однією з найгостріших проблем всього світу. На превеликий жаль, наша країна не стала виключенням.

Найбільш поширеним злочином серед підлітків залишаються злочини проти власності: крадіжки, пограбування, вимагання або шахрайство – у групі підлітків 16-17 років на них припадає приблизно три чверті всіх випадків порушення закону, а в групі підлітків від 14 до 15 років – переважна більшість злочинів відбувалися саме проти чужого майна.

Слід зазначити, що рівень дитячих правопорушень цілком залежить від норм соціального розвитку суспільства в цілому, його правової культури. Чим нижчий її рівень, тим вищий відсоток зростання порушників закону та негативних наслідків їх діянь.

З метою підвищення загального рівня правової культури та поваги до закону серед підростаючого покоління  23 травня 2018 року у Покровському районному суді Дніпропетровської області у рамках проведення «Дня відкритих дверей» було запрошено учнів «Ордена Знак Пошани» Вищого професійного училища №75 у судове засідання по кримінальному провадженню за обвинуваченням неповнолітнього, що вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.125 КК України – «Умисне легке тілесне ушкодження», публічне обвинувачення по якому підтримується Покровським відділом Синельниківської місцевої прокуратури. В ході судового засідання учні мали можливість ознайомитись з порядком розгляду кримінального провадження в суді та роллю кожного з його учасників, а також переконатись у невідворотності настання кримінальної відповідальності за вчинення злочинів.

Покровський відділ Синельниківської місцевої прокуратури