Тиск на «Відродження» обумовлений зростанням рейтингу партії – Карасьов

Перешкоджання в реєстрації списків кандидатів та кандидатів у мери міст від партії «Відродження» обумовлене зростанням рейтингу та впливовістю політичної сили.

Так прокоментував ситуацію з цією політичною силою політолог Вадим Карасьов.

«Коли відмовляють в реєстрації або чинять шалений опір виборчій кампанії, це свідчить про силу цієї політичної партії. Очевидно, що партія влади отримала результати соціологічних досліджень і зрозуміла, у яких регіонах це треба робити. Це – продовження ганебної практики адміністративного тиску, брудних виборчих кампаній», — сказав він.

На думку політичного аналітика, наслідком цієї ситуації будуть репутаційні втрати України на міжнародній арені.

«Це не тільки ганебно, але й несе багато ризиків. Міжнародні партнери, допомагають нам, спостерігають за тим, як проходять у нас виборчі кампанії, незалежно від того, хто знаходиться при владі – проросійські сили чи політичні сили, які вийшли з Майдану. Але вони скоро розчаруються в нас і припинять допомагати. Ми підриваємо свій міжнародний імідж ось такими виборчими кампаніями», — наголосив він.

Як відомо, Дніпропетровська міська виборча комісія відмовилася реєструвати кандидатів від партії «Відродження» до Дніпропетровської міської ради. Також відмову в реєстрації отримав кандидат у мери міста від партії Анатолій Крупський.

У той же час, ТВК зареєструвала «клона» Крупського родом з Харківської області.

Крім того, у Дніпропетровській області подала документи на реєстрацію партія-клон «Всеукраїнське об’єднання« Відродження України», де головою також є Куцін, як і в справжньої партії «Відродження». Фейковий Куцин родом з Тернопільської області, а лідер «Відродження» Володимир Семенович Куцин — генеральний директор ПАТ «Нікопольський завод феросплавів».

Проти спроби не допустити партію до участі у майбутніх місцевих виборах у місті протестують діючі депутати міської та обласної рад, працівники промислових підприємств, вчителі, медики, співробітники органів місцевого самоврядування.

Дніпропетровський окружний адміністративний суд розглядає позов політичної партії «Відродження» про відновлення реєстрації. 1 жовтня засідання тривало протягом 5 годин. Після чого була оголошена перерва. Продовження засідання відбудеться 2 жовтня о 16:00.