У Міноборони озвучили мінімальну зарплату українських контрактників

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив над брифінгу речник Міністерства оборони України, підполковник Олексій Чорнобай.

«В рамках державного бюджету на 2016 рік Міністерству оборони затверджено видатки в сумі 55,5 млрд грн або 2,45% ВВП. Порівняно з минулим роком ресурс оборонного відомства збільшився на 7,6 млрд грн або на 16%», — сказав Чорнобай.

Із затвердженої суми, зазначив він, 11,4 млрд грн або 20% призначається на розвиток озброєння на військової техніки, а 3,2 млрд грн або 6% — на підготовку Збройних сил.

«Витрати на тилове забезпечення становлять 6,5 млрд грн. На виплату одноразової допомоги військовослужбовцям та членам їхніх сімей — 1 млрд грн, на будівництво житла для військовослужбовців — 700 млн грн», — сказав речник Міноборони.

Він зауважив, що затверджений ресурс дозволить суттєво збільшити грошове забезпечення військовослужбовців.

«Зокрема рядовий військовослужбовець за першим контрактом буде отримувати не менше 7 тис грн на місяць, а командир бригади — понад 14,5 тис грн», — повідомив Чорнобай.

Як повідомляв УНІАН, 6 грудня начальник Генерального штабу — головнокомандувач ЗСУ генерал армії Віктор Муженко заявив, що з 1 січня 2016 року планується збільшення грошового забезпечення військовослужбовців Збройних сил України.

За його словами, військовослужбовець за контрактом отримуватиме 7 тис. грн, командир бригади — 14 тис., командир батальйону — 12 тис., командир роти — 10 тис., командир взводу — 9 тис. грн.

25 грудня Верховна Рада ухвалила держбюджет-2016, яким передбачено збільшення фінансування армії на 21% — до 55,6 млрд грн, порівняно з 45,8 млрд грн, виділених у 2015 році.