Про те, як буде організована робота по вивозу твердих побутових відходів у місті квартальним розповів керівник товариства «Дніпрокомунтранс» Валерій Лубинський.

За його словами, вже з 01 березня поточного року на кварталах будуть встановлені сучасні контейнери для збору відходів. Їх кількість на кварталах розрахована відповідно до санітарних норм чинного законодавства. Кількість контейнерів та місця дислокації не є остаточними. В процесі роботи, за необхідності, їх може бути збільшено, переміщено в інші, більш зручні для мешканців кварталів, місця. Території навколо контейнерів будуть чистими, їх прибиратимуть спеціальні бригади.

За бажанням, господарі можуть замовити індивідуальні контейнери об’ємом 1,1 куб.м. За цю послугу вони сплачуватимуть згідно встановлених тарифів.

Вже найближчим часом в місті запрацює абонентський відділ, буде проведена активна робота щодо укладання відповідних угод із домоволодіннями.

Валерій Лубинський запевняє, що розмір сплати за вивезення сміття з однієї людини в цілому суттєво не збільшиться, проте остаточних даних ще немає: документи щодо встановлення тарифів направлено на розгляд до Антимонопольного комітету.

Громадяни — субсидіанти та пільговики в управлінні праці та соціального захисту населення зможуть оформити допомогу від держави і на цей вид послуг.

Кожний абонент матиме свій особистий рахунок, отримуватиме квитанцію з розрахунками. Оплату необхідно буде здійснювати щомісячно звичним для людини способом: чи то через банківські установи, чи то через поштові відділення. Готівкових розрахунків між підприємством та споживачами послуг не буде.

Громадяни, які не укладуть угоди з ТДВ «Дніпрокомунтранс», будуть притягнуті до адміністративної відповідальності. Штрафні санкції будуть значно перевищувати розмір абонплати.

Міський голова Дмитро Зражевський зазначив, що угоду про співпрацю міської ради з підприємством укладено на один рік. «Сьогодні завдання полягає в тому, щоб громадяни звикли до нового способу вивозу побутового сміття (як великогабаритного, так і ні) – у контейнери. Сподіваюся, що це зменшить кількість несанкціонованих сміттєзвалищ у лісосмугах, адже відстань до контейнера, встановленого на вулиці, буде набагато ближчою. А кошти, які ми щороку витрачаємо на ліквідацію стихійних звалищ твердих побутових відходів, можна буде направити, наприклад, на потреби закладів освіти або інші», — зазначив керівник міста та наголосив, що наприкінці поточного року будуть підведені підсумки роботи «Дніпрокомунтранса» на території міста та зроблені висновки щодо подальшої співпраці з компанією.