Як врятувати потопаючого та не загинути самому

З початку літа на Дніпропетровщині потонуло 18 людей. Щоб пляжний відпочинок не перетворився на трагедію, слід пам’ятати прості правила поведінки на воді. А ще – знати, як правильно витягти з води утопаючого та надати йому першу допомогу, розповіли в управлінні цивільного захисту ОДА.

Побачивши людину, яка тоне, потрібно негайно викликати рятувальників за номером 101.

Завдання рятувальника зберегти життя не тільки потопаючого, а й своє. Наближатися до потерпілого необхідно ззаду, щоб він рефлекторно не вчепився в рятівника. Якщо потопаючий все ж схопився і тягне його вниз, потрібно не відбиватися, а пірнути. Потерпілий інстинктивно розтисне руки.

Якщо потопаючий у свідомості, дихає, має нормальний пульс, його потрібно покласти на тверду поверхню. Голова має бути значно нижче тіла. Потерпілого потрібно добре розтерти, дати випити що-небудь гаряче.

Потерпілому без свідомості, але з відчутним пульсом і задовільним диханням, слід закинути голову назад та висунути нижню щелепу. Необхідно звільнити його рот від річкової твані і мулу. Далі витерти тіло насухо і зігріти, закутавши в теплу ковдру.

Якщо потопаючий без свідомості, не дихає, але пульс прощупується, потрібно швидко звільнити його дихальні шляхи від води і твані. Слід покласти потерпілого животом на своє стегно і натиснути рукою на його спину в районі лопаток. Іншою рукою потрібно піднімати голову потопаючого за лоб. Це має тривати не більше 15-ти секунд. Далі головне – дуже швидко зробити потерпілому штучне дихання. Якщо немає серцевої діяльності – штучне дихання проводиться разом з масажем серця.

Нагадуємо Трагедія на воді в Синельниково