Яценюк вимагає знизити ціни на бензин

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк вимагає знизити ціни на нафтопродукти на автозаправних станціях і напрацювати формулу ціноутворення на ці продукти. Голова уряду наголосив, що ціни на нафту у світі впали до 30 доларів, а «заправки поки стоять на тих цінових параметрах, на яких стояли місяць тому».

Він попросив антимонопольний комітет провести зустрічі з основними операторами ринку «сьогодні — завтра», передає Українська правда. Також Яценюк закликав Антимонопольний комітет «напрацювати формулу ціноутворення на нафтопродукти в залежності від ціни на нафту на світових ринках». «Це не є адміністративний тиск, мова йде про виключно економічні передумови зменшення вартості нафтопродуктів на автозаправних станціях», — наголосив прем’єр. «Вже сьогодні ми бачимо, що є можливість для певного зменшення цін на нафтопродукти на автозаправних станціях.

Тут немає адміністративного тиску», — сказав Яценюк. Нагадаємо, нафта поступово перестає бути «чорним золотом» – ціни на неї постійно падають і повертаються до низьких показників 10-13-річної давнини. Зокрема, під кінець торгів на світовому ринку американська WTI уперше за останні 13 років упала нижче 30 доларів і на мінімумі її вартість складала 29,93. А ціна ф’ючерсних контрактів на нафту марки Brent опустилася нижче $ 31 за барель.

tsn.ua