17 кримінальних проваджень за фактами одержання державної допомоги шахрайським шляхом

Вже третій рік поспіль Дніпропетровщина, як і інші регіони України, надає притулок вимушеним переселенцям з Луганської і Донецької області. Щоб дати змогу влаштуватися на новому місці, держава виплачує цим людям адресну допомогу для покриття витрат на проживання та оплату житлово-комунальних послуг. Але грошова допомога не призначається, якщо будь-хто з членів сім’ї має у власності житлове приміщення (крім житла на тимчасово окупованій  території та районів проведення АТО) або кошти на депозитному банківському рахунку у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб – сьогодні це 16 тис. грн.

При поданні заяви до управлінь праці та соціального захисту населення з різних мотивів люди не вказують обставини, які є перешкодою для призначення допомоги, або не інформують згодом про появу таких обставин. Проте кожне порушення закону має свій наслідок, в цьому випадку це притягнення до кримінальної відповідальності, наявність судимості в біографії, а також стягнення в дохід держави безпідставно отриманої допомоги.

У 2017 році Синельниківською місцевою прокуратурою розпочато 17 кримінальних проваджень за фактами одержання державної допомоги шахрайським шляхом відносно переселенців з тимчасово окупованої території України, які проживають у м.Синельникове, Синельниківському, Межівському та Покровському районах. Частина 1 статті 190 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за вказане кримінальне правопорушення — заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) – до трьох років обмеження волі.

Встановлено, що протягом останніх двох років 17 переселенців з тимчасово окупованої території України безпідставно отримували адресну допомогу для покриття витрат на проживання та оплату житлово-комунальних послуг, маючи при цьому нерухомість, розташовану поза межами проведення антитерористичної операції та населених пунктів на лінії зіткнення.

Наразі 16 кримінальних проваджень вже направлено до суду, по одному провадженню вже винесено судом обвинувальний вирок. Загальна сума збитків, заподіяних державі, становить 356 тис.грн., з них відшкодовано 224 тис.грн., на суму 132 тис.грн. прокуратурою заявлено позови.

Чи варта грошова допомога того, щоб оказатися на лаві підсудних? Але на це питання кожен повинен відповісти сам.

Синельниківська місцева прокуратура