42 родини бійців АТО з Дніпропетровщини отримали кошти на придбання квартир

15 родин бійців АТО з Дніпропетровщини цьогоріч придбали власні квартири. Ще 27 обирають житло.  На закупку квартир для сімей захисників у 2016 році Дніпропетровщина отримала з держбюджету майже 30 мільйонів гривень, повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

 «За останні 2 роки більше 180 родин бійців АТО отримали квартири на Дніпропетровщині. Наприкінці 2016-го кошти на придбання житла виділили ще 42 сімям. Вони самі обирають собі помешкання, підписують договір про придбання, а держава оплачує цю покупку. Цьогоріч 15 родин вже справили новосілля», — наголосив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Квартири цьогоріч вже придбали 15 родин загиблих та важкопоранених бійців АТО. Ще 27 сімей  оберуть житло до душі протягом року.

Ключі від власної квартири вже має родина Карташових з Павлограда. Жанна та двоє її дітей втратили на війні чоловіка та батька. Петро Карташов працював гірничим майстром на шахті в Павлограді. З початку АТО став на захист країни. Двічі був мобілізований у 2014 та 2015 роках. У квітні 2016-го мав повернутися додому, та за кілька тижнів до цього загинув в боях за Авдіївку. Дружина, 7-річний син Захар та 4-річна дочка Поліна залишилися в маленькій двадцятиметровій квартирі в Павлограді. Сьогодні вони мають власну квартиру у Дніпрі.

«Мені на особистий рахунок перерахували майже мільйон гривень. За ці кошти могла обрати будь-яке житло будь-де в Україні. Вирішила, що квартира має бути в Дніпрі. Обирала сама. Придбала гарну двокімнатну квартиру з чудовим ремонтом, меблями та вбудованою технікою. Процедура купівлі нова, для мене була зовсім не відома. Однак скрізь допомагали соцпрацівники та місцева влада. Все вирішувалося швидко», — розповідає Жанна Карташова.

Загалом на 42 квартири виділили майже 30 мільйонів гривень. Сума, яку отримує кожна з родин, визначалася індивідуально. Її вираховували за спеціальною формулою, визначеною Кабміном. Компенсація залежить від складу сім’ї, стану здоров’я її членів, місця проживання.

За два роки на Дніпропетровщині ключі від власного житла отримали понад 180 сімей. Кошти на їх придбання виділяли з державного, обласного та місцевого бюджетів.