Вода — тема актуальна

Вода, як і інші енергоносії (газ та електрична енергія), повинна використовуватися за приладами обліку згідно з «Правилами користування централізованим комунальним водопостачанням та водовідведенням в населених пунктах України».

Те, що встановлення приладу обліку води дає можливість суттєво заощадити, зрозуміла вже більшість городян нашого міста. Понад 94% абонентів Синельниківського міського комунального підприємства «Водоканал» сплачують за послуги водопостачання та водовідведення саме за приладами обліку води.

Дійсно, без приладу обліку норма використання води на місяць складає 2,6-6,4 куб.м на 1 мешканця (в залежності від типів будинків). Норми використання води для споживачів м. Синельникового затверджені рішенням виконавчого комітету Синельниківської міської ради.

Якщо ж прилад обліку води встановлений, то виявляється, що середнє використання води значно менше встановленої норми. Крім того, з приладом обліку споживачі починають заощаджувати та раціонально використовувати воду.

Для того, щоб встановити та зареєструвати прилад обліку води, необхідно отримати технічні умови в техвідділі СМКП «Водоканал» (м. Синельни кове, вул. Богми, 26, тел. (05663) 4-34-35). Роботи по встановленню приладів обліку води виконує СМКП «Водоканал» або підприємства, які мають ліцензію на даний вид робіт. Вартість встановлення одного приладу обліку води робітниками СМКП «Водоканал» на даний час складає згідно з калькуляцією 144,78 грн. Наразі проводиться акція щодо встановлення лічильників самостійно абонентами.

Споживачам, які мешкають у приватному секторі та не мають приладів обліку, крім абонентської плати — основної комунальної послуги (за нормою, на кількість мешканців на місяць), буде проводитись нарахування за поливання присадибних ділянок — додаткова послуга на утримання господарства та присадибних ділянок з 1 травня 2015 року до 30 вересня 2015 року.

Нагадаємо, що 21 квітня 2015 року ухвалено рішення виконавчого комітету Синельниківської міської ради № 86 «Про порядок та розрахунки на поливання садів, городів, присадибних ділянок, квітників, інших зелених насаджень, тротуарних доріжок і споруд, розташованих на території міста для підприємств, установ, організацій та населення». При цьому для всіх споживачів міста поливати дозволено тільки з 22.00 до 5.00 (лише за допомогою відер та лійок), а в денний час поливати заборонено в зв’язку з тим, щоб різко не зменшувався тиск в мережах водопостачання і щоб всі споживачі мали змогу отримувати основну послугу та раціонально використовувати воду. Вартість поливання однієї сотки без урахування середньомісячних опадів на місяць складатиме у 2015 році 157,86 грн. При цьому пільги та субсидії не розповсюджуються на обсяги води, витрачені на поливання. Тобто, із зазначеного вище виходить, що прилад обліку води в приватному секторі окупиться максимум за 2 місяці.

А ще нагадаємо, що загальний борг населення перед СМКП «Водоканал» за отримані послуги водопостачання та водовідведення станом на 1 травня 2015 року складає майже 1500 тис.грн. 10% споживачів є злісними неплатниками, які не те, що погано платять за послуги, а й взагалі не хочуть платити. Як свідчить практика, відмовляються платити найчастіше цілком платоспроможні люди.

СМКП «Водоканал» веде активну роботу з неплатниками. Останнім часом законодавство зазнало досить багато змін, які значно полегшують стягнення всіляких комунальних боргів з населення. Нашим підприємством подаються заяви на боржників до суду, і суди задовольняють ці заяви. Так, за період з 2014 року на неплатників — фізичних осіб подано 187 справ на суму 454,1 тис.грн.

Зараз СМКП «Водоканал» ставить на перше місце роботу з неплатниками. До арешту майна поки ще не доходить, але закон дозволяє і це. Тому давайте знаходити порозуміння своєчасно та в повному обсязі сплачувати за надані послуги.

Адміністрація
СМКП «Водоканал

 

ТВійРегіон