Пільги для наших воїнів-учасників АТО на сході України

Військовослужбовці, які нині перебувають у зоні АТО на сході нашої країни, скоро зможуть користуватися усіма пільгами, передбаченими чинним законодавством України для учасників бойових дій. Про те, як можна ними скористатися, розповіла кореспондентам газети «ТВій РЕГІОН» начальник управління праці та соціального захисту населення Синельниківської міської ради Олена Шекерська:

— З метою вирішення даного питання Кабінет міністрів України ухвалив відповідну постанову. Отже, для того, щоб скористатися пільгами, громадянину спочатку треба отримати посвідчення учасника бойових дій. Протягом місяця після того, як громадянин завершив виконання своїх військових обов’язків, командир його частини повинен направити довідку встановленого зразка до відомчої комісії. Відомча комісія перевіряє надані документи і направляє вже сформований пакет документів у м. Київ до міжвідомчої комісії, яка створена при державній службі у справах ветеранів війни та учасників АТО.

Після реєстрації усіх необхідних документів, міжвідомча комісія протягом місяця має ознайомитися з ними та прийняти рішення про надання особі статусу учасника бойових дій. Дане рішення перенаправляється вже до військового комісаріату за місцем проживання учасника АТО, а військкомат, у свою чергу, видає людині саме посвідчення. Із цим посвідченням необхідно звернутися до місцевих служб соціального захисту населення. У місті Синельниковому служба соціального захисту населення розташована за адресою: вул. Радянська, 36. Мешканцям Синельниківського району слід звертатися до районної служби соцзахисту за адресою: м. Синельникове, вул. Енгельса, 3. За наявності відповідного посвідчення соціальна служба надасть пільги на сплату комунальних послуг у розмірі 75 % від їх вартості.

Враховуючи недавність постанови Кабміну України про надання статусу учасника бойових дій, багато людей не знає, як можна його отримати. Тому громадяни часто звертаються за допомогою одразу до служби соціального захисту, причому деякі з них підходять за поясненнями щодо цього статусу, а деякі — вже мають на руках довідки, які видають командири військових частин, та довідки виявляються не встановленої форми. Ми надаємо всю необхідну інформацію, даємо телефони київської «гарячої лінії», і сама я телефонувала, отримувала консультацію. Однак я хочу ще раз звернути увагу на те, що командир військової частини має право надати довідку тільки протягом місяця після виконання особою військового обов’язку. І я гадаю, що на сьогоднішній день це буде стосуватися тих людей, які отримають поранення та не зможуть повернутися на військову службу саме в райони проведення АТО.

Серед тих військовослужбовців, які проходять військову службу саме в зоні проведення АТО, є багато таких, котрі отримали поранення та каліцтва. На даний час держава вже подумала і про цю категорію людей. Особливо це стосується тих, хто потребує протезування ампутованих кінцівок. Наразі установлений порядок надання допомоги таким людям, за допомогою їм також потрібно звертатися до служби соціального захисту населення.

Якщо є такі люди, які отримали поранення та мають потребу у протезуванні, ми чекаємо на них в управлінні з такими документами, як копії паспорту та ідентифікаційного номера, рішення військово-медичної комісії щодо того, який саме протез необхідний, а також витяг з наказу командуючого військовою частиною про те, за яких обставин сталося поранення.

Джерело ТВій РЕГІОН