Незаконно отримав соціальну допомогу – відповідатимеш!

Синельниківською місцевою прокуратурою приділено значну увагу щодо вивчення питання додержання законності при отриманні громадянами з бюджету державних соціальних допомог сім’ям з дітьми чи малозабезпеченим сім’ям, субсидій.

За перше півріччя поточного року прокурорами виявлено випадки приховування громадянами реальних доходів та відомостей про майновий та сімейний стан, внаслідок чого їм безпідставно нараховувались та виплачувались бюджетні кошти в рамках соціальних допомог, призначених для дітей та субсидій. Після виявлення ж таких фактів громадяни відмовлялися добровільно повернути до бюджету незаконно отримані виплати.

Так, судом задоволено позов Синельниківської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі управління соціального захисту населення Межівської районної державної адміністрації до мешканки смт. Межова, яка, не задекларувала доходи свого чоловіка, приховала ці відомості при зверненні за призначенням допомоги малозабезпеченим сім’ям. Судом постановлено стягнути з неї майже 23 000 тис. грн. зайво виплаченої допомоги.

Крім того, мешканка м. Першотравенськ подала заяву про призначення їй житлової субсидії для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива для опалення будинку в с. Володимирівка де остання не проживала близько 5 років, що не надавало права на отримання соціальної допомоги. Матеріальний збиток Державному бюджету України, в особі управління соціального захисту населення Межівської РДА, було спричинено на загальну суму  близько 11 000 гривень. Збиток відшкодовано.

Всього упродовж 5 місяців 2019 року прокурорами до суду скеровано 4 кримінальних проваджень та пред’явлено 2 позовні заяви про стягнення  до бюджету з громадян безпідставно отриманих ними державних соціальних допомог сім’ям з дітьми чи малозабезпеченим сім’ям на суму понад 60 тис. грн.

Окрім того, відносно однієї особи, яка навмисно внесла недостовірні відомості до офіційних документів, розпочато кримінальне провадження, яке скеровано до суду з обвинувальним актом.

Робота на вказаному напрямі триває.

Прокурор Межівського відділу
Синельниківської місцевої прокуратури К. Коваль