Суд розглядає позов щодо зняття Зеленського з виборів (НАЖИВО)

Шостий апеляційний адміністративний суд Києва розглядає позов спостерігача Андрія Хілька з вимогою скасувати реєстрацію Володимира Зеленського як кандидата в президенти. Станом на 23:00 судді пішли у нарадчу кімнату, тому суд оголосив перерву до 00:15. Повідомляє hromadske.ua

За даними руху «ЧЕСНО», усі троє суддів, що розглядатимуть справу — недоброчесні: головуючий суддя Ганечко Олена, а також судді Федотов Ігор та Коротких Андрій. «Зазначені судді причетні до ухвалення судових рішень, що спричинили масові фальсифікації на виборах народних депутатів у 2012 році», — кажуть у «ЧЕСНО».

Про які порушення заявляє позивач?

Під час судового засідання Хілько заявив, що його обурило те, що Зеленський безкоштовно роздавав квитки на дебати на «Олімпійському». На його думку, відповідно до закону, це можна вважати підкупом.

Що кажуть в Зе-команді?

У штабі кандидата у президенти Володимира Зеленського у коментарі Громадському заявили, що позов Хілька «не має ніякої перспективи і є абсолютно безпідставним».

«Позов є необґрунтованим та не ґрунтується на чинному законодавстві України. Ми не вперше зустрічаємось. Це вже 4 чи 5 позов цієї особи», — повідомив кореспонденту Громадського Сергій Іонушас — довірена особа Зеленського.

Чи можна зняти Зеленського з виборів за законом?

Ні. Як пояснила Ольга Айвазовська, голова правління громадянської мережі ОПОРА, яка спостерігає за виборами в Україні, «підстав для оскарження реєстрації зараз не може бути».

«Немає у законі ніяких підстав для задоволення позову, щоб не було (вказано) в позовних вимогах. Сьогодні вже через суд не можна навіть бути включеним до списку виборців, не те, що скасовувати реєстрацію кандидата. Це не афера, а інформаційна провокація», — сказала Айвазовська.

Що кажуть у ЦВК?

Така вимога не може бути задоволена Центральною виборчою комісією. Позивач не надає фактів, що під час заклику придбати квитки був заклик голосувати за кандидата, повідомила у коментарі Громадському представник ЦВК.

Що кажуть у штабі Порошенка?

У штабі Петра Порошенка спростували інформацію, що спостерігач Андрій Хілько, який подав позов про зняття Володимира Зеленського з виборів, є адвокатом Петра Порошенка. Про це у коментарі Громадському повідомив речник штабу Порошенка Олег Медведєв.

Нагадаємо, увечері 19 квітня Порошенко та Зеленський зустрілись на дебатах на «Олімпійському» і провели першу публічну очну дискусію. Під час дебатів Зеленський зачитав низку запитань, отриманих від прихильників, і запропонував Порошенку вибрати одне з них. Саме у цьому списку було запитання, в якому бойовиків «ДНР» і «ЛНР» названо «повстанцями».

Після дебатів на стадіоні Порошенко поїхав у студію Суспільного на дебати передбачені законом, Зеленський туди їхати відмовився.

За даними МВС, під час дебатів на «Олімпійському» були присутні 22 тисяч громадян.